Baraż o Bundesligę, Hamburg – Stuttgart

Baraż o Bundesligę jest to dwumecz pomiędzy drużyną z 16. miejsca w Bundeslidze a drużyną z 3. miejsca w 2. Bundeslidze. Zwycięzca tych dwóch spotkań zdobywa prawo gry w Bundeslidze w kolejnym sezonie, podczas gdy przegrany pozostaje w swojej obecnej lidze. W pierwszym spotkaniu barażowym drużyna z 2. Bundesligi jest zazwyczaj gospodarzem i rozgrywa mecz na swoim stadionie. W drugim spotkaniu to zespół z Bundesligi jest gospodarzem. Drużyna, która zdobywa więcej bramek w dwumeczu, awansuje do Bundesligi.

Jeżeli dwumecz kończy się remisem po regularnym czasie gry, zastosowane są dodatkowe zasady. W większości przypadków, jeśli obie drużyny zdobyły tę samą liczbę bramek, brane są pod uwagę gole strzelone na wyjeździe. Jeżeli nadal jest remis, można przeprowadzić dogrywkę lub nawet rzuty karne, aby wyłonić zwycięzcę. Baraż o Bundesligę jest bardzo ważnym wydarzeniem dla drużyn i kibiców, ponieważ zakwalifikowanie się do najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech wiąże się z większymi możliwościami finansowymi, prestiżem i szansą na rywalizację z najlepszymi drużynami w kraju. Dla drużyny, która przegrywa w barażach, oznacza to pozostanie w swojej obecnej lidze i konieczność kontynuowania walki o awans w kolejnym sezonie.

Baraż o Bundesligę, Hamburg – Stuttgart

Stuttgart przegrał tylko dwa z ostatnich dziesięciu meczów we wszystkich rozgrywkach. Obie drużyny zdobyły bramki w dziewięciu ostatnich meczach Stuttgartu we wszystkich rozgrywkach. W ostatnich dziewięciu meczach Hamburgu padło 39 goli, co daje średnią ponad czterech bramek na mecz.

baraż o Bundesligę

Hamburg myślał, że awansuje automatycznie do Bundesligi po wygranej 1-0 z Sandhausen w ostatnim meczu sezonu. Ich kibice wtargnęli na boisko, zanim dowiedzieli się, że Heidenheim zdobył dwie bramki w doliczonym czasie gry i wyprzedził ich, relegując Hamburg do barażu. Tim Walter stoi teraz przed trudnym zadaniem podniesienia morale swojej drużyny po tym rozczarowaniu, a mają oni trudne zadanie przeciwko Stuttgartowi, który po słabym początku sezonu walczy o szansę pozostania w Bundeslidze w przyszłym sezonie.

Stuttgart prezentuje ostatnio solidną formę, wygrywając 4-1 z Mainz w dwóch ostatnich meczach i remisując z Borussią Dortmund oraz Bayerem Leverkusen niedawno. Ten poziom formy powinien wystarczyć, aby wygrać pierwszy mecz tego barażu, który odbędzie się na ich terenie. Jednak obie drużyny zdobyły bramki w ostatnich dziewięciu meczach Stuttgartu, więc osoby typujące dokładny wynik mogą rozważyć sensowne obstawienie zwycięstwa 2-1 dla gospodarzy.

Możesz również polubić…