Barca – Bilbao oraz Milan – Juve, typujemy dzisiejsze hity

Barca stara się utrzymać swą dominację nad Athletic Bilbao, podczas gdy w innym meczu AC Milan zmierzy się z Juventusem, co obiecuje wielkie emocje na arenie międzynarodowej. W dzisiejszym artykule zajmiemy się dwoma istotnymi spotkaniami w światowej piłce nożnej. Pierwszym z nich jest starcie dwóch włoskich gigantów – AC Milan i Juventus, a drugim starcie hiszpańskiej potęgi – Barca i Athletic Bilbao. Oba mecze obiecują emocje i niepewność, gdyż drużyny walczą o ligowe tytuły i prestiż. Przyjrzyjmy się dokładniej temu, co można oczekiwać od tych spotkań i jakie prognozy można postawić na ich wynik. Oto przewidywania i analiza tych meczów.

Barca – Bilbao, obstawiamy mecz La Liga

Barcelona zdobyła zwycięstwo we wszystkich pięciu dotychczasowych meczach na własnym boisku w tym sezonie. Warto zaznaczyć, że w trakcie tego sezonu Barcelona grała na tymczasowym stadionie, Stadionie Olimpijskim, z powodu prac modernizacyjnych na Camp Nou. Jednak ta zmiana nie miała wpływu na wyniki gry, ponieważ gospodarze wygrali każde ze swoich domowych meczów we wszystkich rozgrywkach, zdobywając imponującą liczbę 16 bramek. Co równie ważne, obrona Barcelony utrzymała imponujący bilans czterech meczów bez straconej bramki. Barcelona wydaje się być w doskonałej formie na swoim nowym stadionie, co zapowiada dobre perspektywy na przyszłość.

Athletic Bilbao, choć jest respektowanym przeciwnikiem, ma trudności z rywalami z czołówki ligi. W trzech z ostatnich siedmiu spotkań ligowych z Barceloną, zwycięstwo padło po stronie Barcelony, a bilans tych meczów wynosi trzy zwycięstwa Barcelony bez utraty bramki. To sugeruje, że Barca ma przewagę nad swoim przeciwnikiem i jest zdecydowanym faworytem w tym spotkaniu.

Athletic Bilbao jest drużyną, która aspiruje do europejskich miejsc w lidze, jednak w dwóch dotychczasowych testach z czołowymi drużynami przegrała. Przegrali 2:0 z Realem Madryt na własnym stadionie w tym sezonie, a także doznali porażki 3:0 w meczu wyjazdowym z Realem Sociedad. Te wyniki sugerują, że goście mogą mieć problemy w meczu z Barceloną, która jest w świetnej formie na swoim terenie.

Podsumowując, Barcelona jest niepokonana u siebie na Stadionie Olimpijskim, jest w doskonałej formie i ma historyczną przewagę nad Athletic Bilbao w dotychczasowych spotkaniach ligowych. Dlatego też wiele wskazuje na to, że Barcelona jest zdecydowanym faworytem tego meczu i można oczekiwać, że odniesie komfortowe zwycięstwo.

Hit ligi włoskiej: Milan – Juventus

Juventus nie odniósł zwycięstwa w swoich dwóch ostatnich wyjazdach ligowych, co kosztowało ich utratę kilku punktów. W tabeli Serie A tracą cztery punkty do lidera – AC Milan. Juve straciło punkty w meczach wyjazdowych przeciwko Sassuolo i Atalancie. Trzeba również wziąć pod uwagę, że Juventus rozegrał dotychczas tylko dwa mecze z drużynami z pierwszej dziesiątki tabeli.

Z kolei AC Milan prezentuje się znakomicie, wygrywając siedem z ośmiu dotychczasowych meczów ligowych w tym sezonie. Drużyna ta odnotowała cztery zwycięstwa w swoich pięciu ostatnich meczach we wszystkich rozgrywkach. Milan wzmocnił się latem, a jednym z kluczowych nabytków był Christian Pulisic, który prezentuje się znakomicie, mimo wcześniejszych problemów zdrowotnych. Zdobył cztery bramki w ośmiu meczach Serie A i strzelił bramki w czterech z pięciu ostatnich występów, w tym dwóch ostatnich meczach ligowych. Warto obstawić, że Pulisic strzeli bramkę w meczu, który zakończy się zwycięstwem AC Milan.

Juventus stara się odzyskać dominację we włoskiej piłce nożnej, ale obecna forma sugeruje, że jeszcze mają pewien dystans do lidera, jakim jest AC Milan.

Możesz również polubić…