Chelsea – Brighton, typy na mecz 15.04

Chelsea – Brighton, najważniejsze statystyki. Brighton wygrało sześć z ostatnich dwunastu spotkań, w tym 4:1 z Chelsea w tym sezonie. The Blues przegrywali na koniec każdej połowy w trzech z ostatnich czterech meczów ligowych i nie strzelili w żadnym z nich. Goście zdobyli 14 goli w pierwszej połowie w 14 wyjazdowych meczach ligowych, podczas gdy gospodarze strzelili tylko raz w pierwszej połowie w jedenastu ostatnich meczach u siebie. Chelsea tonie bez śladu, a Brighton jest w dobrej formie.

Todd Boehly przewidywał, że Chelsea wygra 3:0 w Bernabeu. Jednak jego drużyna pokazała słabą grę, a Real Madryt tylko dwukrotnie skorzystał z okazji, jakie stworzył sobie na boisku. Chelsea powraca do ligi Premier League z myślą o rewanżu z Realem w środku tygodnia. Jednak stan The Blues jest zły, a na sobotni mecz z Brighton obie drużyny są wyceniane 2,70. Podczas gdy Mewy z każdym kolejnym meczem grają coraz lepiej, Chelsea spadła na dolne partie tabeli. Nic dziwnego, że Brighton jest faworytem do wygranej.

Dominacja Brighton

Brighton przegrało tylko dwa z ostatnich dwunastu meczów w lidze Premier (W6 D4), a w poprzedni weekend zasłużyło na więcej w meczu z Tottenhamem. VAR zniszczył ich szanse na zdobycie punktów. W niedzielę Brighton powinien poradzić sobie lepiej, zwłaszcza że gra z Chelsea, która wygrała tylko jeden z dziesięciu meczów z czołową dziesiątką w tym roku, przegrywając trzy i remisując cztery mecze u siebie. The Blues nie strzelili gola w pięciu z tych meczów, a w ostatnich czterech meczach nie zdobyli żadnej bramki.

O ile te dwie drużyny są na podobnym poziomie w defensywie, to Brighton zdobyło 52 bramki, podczas gdy Chelsea zaledwie 29. Pod wodzą Roberto De Zerbiego Brighton zdobyło 41 goli w 22 meczach, a Mewy strzelili bramkę w każdym z wyjazdowych meczów z wyjątkiem jednego i zdobyli dwie lub więcej bramek na wyjeździe dziewięciokrotnie. Biorąc pod uwagę kłopoty z bramkami u Chelsea, to Brighton powinien bezproblemowo wygrać ten mecz.

Przez to, że Brighton zdobyli 14 bramek w pierwszej połowie w swoich 14 wyjazdowych meczach w lidze, a Chelsea tylko raz strzeliła bramkę w pierwszej połowie w swoich ostatnich 11 meczach u siebie, nie ma wątpliwości, że Brighton powinien odnieść łatwe zwycięstwo.

Chelsea – Brighton

Jest wiele powodów, aby obstawić zwycięstwo Brighton za 2,70, ale warto zwrócić uwagę na atrakcyjne kursy na to spotkanie. Mewy powinny bez problemów pokonać rozpaczliwych gospodarzy, którzy wygrali tylko jeden mecz przeciwko drużynom z pierwszej dziesiątki w tym sezonie, a u siebie przegrali trzy razy i zremisowali cztery. The Blues nie zdobyli gola w pięciu z tych meczów, a w ogóle nie strzelili bramki w swoich ostatnich czterech spotkaniach.

Brighton z pewnością wygrają z dużą przewagą, biorąc pod uwagę, że gospodarze nie zdobyli bramki w pierwszej połowie w 10 z ostatnich 11 meczów u siebie, a w ogóle nie strzelili w ośmiu ostatnich. Brighton zdobył średnio jedną bramkę w pierwszej połowie na wyjeździe w tym sezonie, strzelając 14 w 14 meczach. Chelsea straciła bramkę przed 31. minutą w trzech z ostatnich czterech meczów, przegrywając każdy z tych trzech. Spodziewam się, że goście zrobią przepaść między tymi dwoma zespołami i wygrają obie połowy tego spotkania, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Mewy prowadzili 3-0 już w pierwszej połowie, kiedy te drużyny spotkały się w pierwszym meczu w tym sezonie. Ten mecz powinien być bliższy niż tamto dotkliwe 4-1, więc obstawiamy wygraną Brighton 2-0.

Możesz również polubić…