Finał Ligi Narodów: Chorwacja vs Hiszpania

Finał Ligi Narodów to starcie Chorwacji i Hiszpanii, gdzie niedoceniana Chorwacja i Andrej Kramarić mają szansę na pierwsze międzynarodowe trofeum, podczas gdy Hiszpania jest w fazie przebudowy. Wielkie emocje czekają nas w niedzielę, gdy Chorwacja i Hiszpania zmierzą się w Rotterdamie w finale Ligi Narodów, walcząc o ostatnie trofeum europejskiego sezonu.

Hiszpania jest faworytem bukmacherów do zdobycia trzeciego tytułu w tej nowej, stworzonej przez UEFA, turnieju i rozpoczęcia nowej ery pod wodzą Luisa de la Fuente. Jednak to spotkanie jest być może jeszcze ważniejsze dla Chorwacji, która goni pierwszy w historii międzynarodowy tytuł, w tym być może ostatni mecz w słynnej czerwono-białej koszulce dla Luki Modricia, jednego z najlepszych zawodników wszech czasów. Pomimo ostatnich osiągnięć na dwóch ostatnich mistrzostwach świata i wyeliminowania gospodarzy – Holandii – w półfinale, Chorwacja wydaje się ponownie być niedoceniana i oferuje wartość jako drużyna, która może zdobyć to trofeum.

Finał Ligi Narodów

Chorwacja pokonała Holandię mimo trudnej pierwszej połowy i straconego gola na samym końcu, zwyciężając 4:2 po dogrywce. To było siódme spotkanie Chorwacji z ostatnich dziewięciu meczów, które kończyło się dogrywką. Wśród nich jest porażka 3:5 z Hiszpanią na Euro 2020 po dodatkowych trzydziestu minutach. Warto więc postawić na remis z polisą ubezpieczeniową, obstawiając Chorwację z opcją remisu bez zwrotu stawki.

Drużyna Zlatko Dalicia jest niezwykle trudna do pokonania, przegrywając tylko jeden z ostatnich 17 meczów rozegranych na obcej ziemi. Jeśli Modrić powtórzy swoje doskonałe występy z meczu z Holandią, Hiszpania może mieć problemy. Hiszpania to drużyna w trakcie zmiany, de la Fuente pozbył się wielu zawodników, którzy grali za czasów poprzedniego selekcjonera, Luisa Enrique. To prowadzi do niestabilnych występów, a Hiszpanie mieli nieco szczęścia, że wygrali z Włochami 2:1 w chaotycznym półfinale Ligi Narodów, gdzie gol został anulowany po weryfikacji VAR.

Przed zwycięstwem nad Włochami Hiszpanie przegrali ze Szkocją i pokonali Norwegię w dwóch pierwszych meczach pod wodzą de la Fuente, podczas gdy wyniki w fazie grupowej Ligi Narodów były niepewne. Hiszpania będzie próbować narzucić swoją grę Chorwacji, a ich bardziej agresywne podejście, w połączeniu z brakiem Josko Gvardiola w obronie Chorwacji, oznacza, że obie drużyny mogą zdobyć bramki w meczu, który w ostatnich trzech spotkaniach przyniósł 19 goli.

Jak często bywa w meczach eliminacyjnych, Chorwacja potrafi znaleźć sposób na zwycięstwo, dlatego typowanie wyniku 2:1 na korzyść Chorwacji wydaje się atrakcyjne. Nie zawsze łatwo przewidzieć, kto zdobędzie bramki dla Chorwacji, ale numer dziewięć, Andrej Kramarić, w ostatnim czasie odzyskał swój instynkt strzelecki i oferuje pewną wartość na rynku strzelców, wśród których dominuje Hiszpania.

Możesz również polubić…