Liga Konferencji – typy na mecze rewanżowe

liga konferencji
Liga Konferencji UEFA

W tym sezonie debiutuje Liga Konferencji UEFA. Nowe rozgrywki, które w hierarchii rozgrywek europejskich zajmują trzecie miejsce. Polskę reprezentują trzy drużyny, zdobywca Pucharu Polski – Raków Częstochowa oraz druga i trzecia drużyna Ekstraklasy, czyli Pogoń Szczecin i Śląsk Wrocław. W najlepszej sytuacji do awansu do kolejnej rundy jest Śląsk, który wygrał pierwsze mecz. Pozostałe dwie drużyny zanotowały remisy i sprawa awansu rozstrzygnie się w czwartek.

Liga Konferencji: typy na polskie drużyny

Zaczniemy właśnie od Śląska, który udanie rozpocząć sezon. W każdym meczu drużyna strzela gole, gra ofensywnie i wszystko wskazuje, że awansują do kolejnej rundy tych rozgrywek. Śląsk gra u siebie a kurs na wygraną wynosi 1,65. Wrocławianie w pierwszym meczu pokonali na trudnym terenie drużynę z Armenii, strzelając aż cztery bramki. Analizowaliśmy ten mecz i obstawialiśmy, że Śląsk nie strzeli więcej niż dwie. Pomyliliśmy się, ale takie pomyłki tolerujemy. W tym meczu nie chcemy popełnić tego błędu i obstawiamy ilość goli powyżej 2,5. Kurs jest wyższe niż na zwycięstwo Śląska i wynosi 1,8.

Drugą polską drużyną, która jest faworytem do awansu jest Raków Częstochowa. W przypadku pierwszego meczu też się pomyliliśmy i obstawialiśmy wygraną Rakowa, a mecz zakończył się remisem 0:0. Na usprawiedliwienie dodamy, że był to debiut Rakowa w europejskich pucharach, a stan murawy przeszkadzał w grze. Teraz Raków musi wygrać, przeciwnik z Litwy jest w zasięgu. Dodatkowo Raków jest podbudowany meczem ligowym z Piastem w ostatniej kolejce. Drużyna pokazała charakter i walkę do końca. Kurs na wygraną jest niski, więc tylko dokładamy do kuponu.

W przypadku Pogoni, obstawialiśmy ilość goli poniżej 2,5 i mieliśmy rację, mecz zakończył się bez bramek. Zaryzykujemy, że w rewanżu może być podobnie i ponownie obstawiamy poniżej 2,5 gola po kursie 1,7. Pogoń trafiła na najsilniejszego przeciwnika ale w pierwszym spotkaniu pokazali, że potrafią zagrać jak równy z równym i liczymy na mecz pełen emocji i awans do kolejnej rundy.

Liga Konferencji: pozostałe typy

Pozostałych meczy jest wiele więc jest w czym wybierać kolejne typy. Jako, że nie preferujemy obstawiania wielu zdarzeń na jednym kuponie podajemy tylko propozycje ciekawych typów. Ciekawie wyglądają kursy na wygrane: BATE, MKS Zilina czy Austrii Wiedeń. Dodatkowo w wielu meczach można obstawić ilość goli powyżej 1,5. Nie damy konkretnego typu, ponieważ jest ich za dużo. Natomiast kupon proponujemy następująco: wszystkie typy na polskie drużyny, jeden z pozostałych podanych wyżej oraz 1-2 typ na ilość goli. Szczególnie warto wybrać takie mecze, gdzie sprawa awansu nie została jeszcze rozstrzygnięta.

Możesz również polubić…