Mecz o mistrzostwo Anglii: Manchester City – Liverpool

Obstawiamy mecz o mistrzostwo Anglii, pomiędzy Manchesterem City a Liverpoolem. Obie te drużyny mają bezpieczną przewagę nad pozostałymi drużynami a w tabeli rozdziela je jeden punkt. Oczywiście wygrany dzisiejszego meczu nie zagwarantuje sobie mistrzostwa, ale znacząco się przybliży. Drużyna ta zyska przewagę punktową oraz psychiczną. Jednak do końca rozgrywek pozostanie jeszcze siedem meczy i każda strata punktów może jeszcze pokrzyżować plany. Jednego jesteśmy pewni, emocji i walki w tym spotkaniu nie zabraknie.

Obstawiamy mecz o mistrzostwo Anglii: Manchester City – Liverpool

Obstawiamy, że będzie to wyrównany mecz. Obie drużyny obecnie są w formie, szczególne wrażenie robi ostatnie 10 ligowych zwycięstw z rzędu Liverpoolu. Dodatkowo należy mieć na uwadze, że obie te drużyny grały w środku tygodnia ćwierćfinałowy mecz Ligi Mistrzów i obie odniosły zwycięstwa. Za kilka dni mecze rewanżowe, więc trenerzy mogą delikatnie rotować składem.

Gospodarze są troszkę w lepszej sytuacji, mają punkt przewagi i grają mecz przed własną publicznością. Kibice napewno bardzo dobrze pamiętają ostatni mecz ligowy na własnym boisku gdzie wysoko pokonali rywala: 4:1 z Manchesterem United. Liverpool w ostatnich meczach wyjazdowych pokonywał 2:0 pierw drużynę Brighton a następnie Arsenal. Pierwszy mecz w tym sezonie pomiędzy tymi drużynami zakończył się remisem 2:2. Ostatni mecz w Manchesterze to też remis, jeden do jednego.

Bukmacherzy lepiej oceniają szanse Manchesteru City, Betcris proponuje kurs na poziomie 2,12. Wygrana Liverpoolu po kursie 3,35 a remis 3,78. My proponujemy remis – spodziewamy się wyrównanego meczu, ostatnio często te mecze kończyły się remisami. Drużyny mają w głowie rewanż w lidze mistrzów i możliwe że nikt nie zaryzykuje w tym meczu. Po za tym kurs na remis jest najwyższy, więc taki zakład jest najbardziej opłacalny jeśli spodziewamy się wyrównanego meczu.

Betcris na ten mecz przygotował szereg innych zakładów. Możemy obstawić ilość goli – typujemy poniżej 2,5 gola po kursie 2,14. Prawdopodobnie obie drużyny strzelą gola, kurs na taki zakład to 1,61. Jeśli już obstawiamy remis to możemy spróbować zakład łączony – remis i obie drużyny strzelą, czyli każdy remis oprócz 0:0. Kurs na taki zakład to 3,90 – w sumie nie wiele wyższy niż sam remis więc do indywidualnej oceny czy warto. Ciekawym typem jest kolejny zakład łączony, wykorzystując zakład na podwójną szansę 1X i obie drużyny strzelą po kursie 2,01.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. 18 kwietnia, 2022

    […] jutro kibiców czeka kolejne starcie drużyn z ligi angielskiej, mecz Liverpool – Manchester United. Jest to spotkanie szczególne dla obu drużyn. […]