Mecz Piast – Raków, typy na mecz dnia

mecz Piast Rakow
Mecz dnia, Piast – Raków

Zdecydowanie najciekawszym spotkaniem w niedziele będzie mecz polskiej ekstraklasy pomiędzy Piastem Gliwice a Rakowem Częstochowa. Drużyna z Częstochowy dość niespodziewanie w zeszłym sezonie zdobyła wicemistrzostwo kraju, wygrała Puchar Polski. W tym sezonie zdążyli już zdobyć Superpuchar Polski. Był to mecz z mistrzem kraju, Legią Warszawą rozstrzygnięty w karnych.

Piast Gliwice poprzedni sezon rozpoczął bardzo słabo, natomiast drużyna z kolejki na kolejkę grała coraz lepiej. W tym sezonie będą musieli sobie radzić bez najlepszego strzelca, Jakuba Świerczoka, który został sprzedany. Ciekawym transferem na ten sezon to pozyskanie Damiana Kądziora. Drużynę dalej prowadzi Waldemar Fornalik i aspiracje są by włączyć się do walki o europejskie puchary.

Natomiast Raków Częstochowa po udanym poprzednim sezonie, gra w europejskich pucharach. W czwartek gra rewanż z litewskim klubem. Wydaje się oczywistym, że na chwilę obecną to mecz pucharowy jest ważniejszy i na spotkanie z Piastem możemy spodziewać się rotacji w składzie.

W zeszłym sezonie to Raków wygrywał z Piastem, natomiast w meczu w Gliwicach był remis. Spodziewamy się wyrównanego meczu. Podobnie uważają bukmacherzy którzy jednak delikatnie niższy kurs oferują na wygraną Piasta. Obstawiamy, że będzie remis – kurs na takie rozstrzygnięcie to 3,25. Uważamy, że w tym spotkaniu padną bramki, dlatego też rozważamy obstawić remis z założeniem, że obie drużyny strzelą gola, wtedy kurs wynosi 4,2.

Możesz również polubić…