Piątek w Ekstraklasie – nasze typy

W piątek w Ekstraklasie odbędą się dwa interesujące mecze w ramach polskiej Ekstraklasy. Pierwsze spotkanie to Zagłębie Lubin podejmie drużynę Warty Poznań, a w drugim Piast Gliwice zagra z Górnikiem Zabrze. W obu meczach zespoły będą walczyć o ważne punkty, które pomogą im w utrzymaniu się w środku tabeli. Zagłębie i Piast jako gospodarze liczą na wsparcie swoich kibiców, ale Warta i Górnik z pewnością spróbują udaremnić im plany i wywalczyć cenne zwycięstwa na wyjeździe.

Piątek w Ekstraklasie

W piątek 26. kolejka PKO BP Ekstraklasy rozpocznie się meczem pomiędzy Zagłębiem Lubin, a Wartą Poznań. Obie drużyny prezentują dobrą formę, co zapowiada ciekawe widowisko.

Zagłębie Lubin, po słabszym początku sezonu, zdołało wyjść z kryzysu i wypracować sobie trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. Ich gra w ostatnich meczach wyglądała obiecująco, co może sugerować, że są w stanie powalczyć o kolejne zwycięstwo. Typy na Zagłębie – Warta w kontekście remisu lub wygranej gospodarzy są ciekawą opcją, zwłaszcza jeśli lubinianie pokażą swoją najlepszą formę.

Z kolei Warta Poznań, choć zdecydowanie nie jest faworytem tego meczu, może sprawić niespodziankę. Drużyna ta prezentuje bardzo odpowiedzialną i konsekwentną grę, co pozwoliło im włączyć się do walki o europejskie puchary. Młody trener Dawid Szulczyk potrafi wycisnąć z zespołu maksimum, co daje szansę na dobry wynik również w Lubinie. Typy na Zagłębie – Warta w kontekście remisu lub wygranej gości i maksymalnie 3 goli są warte uwagi.

Mecz Zagłębie – Warta to jedna z niewielu interesujących opcji na piątek w PKO BP Ekstraklasie. Niezależnie od wyniku, można się spodziewać ciekawego i wyrównanego widowiska.

Typy bukmacherskie na mecz Piast Gliwice – Górnik Zabrze

W dniu 31 marca 2023 o godzinie 20:30 odbędzie się mecz 26. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Piastem Gliwice a Górnikiem Zabrze. Ekipa Piasta przeszła na wiosnę nowe otwarcie po bardzo nieudanej rundzie jesiennej, która zakończyła się rozstaniem z trenerem Waldemarem Fornalikiem. Zespół z Gliwic wygrał cztery z ośmiu rozegranych jak dotąd meczów w rundzie wiosennej, co pozwoliło mu wyjść z dolnej części tabeli i awansować na 10. miejsce. Mimo to, nadal muszą się pilnować, aby nie spaść do strefy spadkowej, ponieważ przewaga nad nią wynosi zaledwie trzy punkty.

Zespół z Zabrza nie radzi sobie dobrze od powrotu do gry po przerwie zimowej i systematycznie zbliża się do strefy spadkowej. Obecnie zajmuje ostatnie bezpieczne miejsce, z jednym punktem przewagi nad Koroną. Przed przerwą na mecze eliminacji Euro 2024 klub pożegnał się z trenerem Bartoschem Gaullem, którego posada wisiła na włosku. Na ławkę trenerską powrócił zwolniony z końcem ubiegłego sezonu Jan Urban. Czy nowy-stary trener Górnika będzie w stanie podnieść zespół?

Jeśli zerkniemy na kursy bukmacherskie, to faworytem w tym meczu powinni być gospodarze. Z ostatnich tygodni wynika, że to Piast gra lepszą i bardziej stabilną piłkę, dlatego ich zwycięstwo jest bardziej prawdopodobne. Zamiast jednak ryzykować obstawieniem wygranej Piasta, warto rozważyć zakład na ich wygraną w przynajmniej jednej połowie meczu. Warto zauważyć, że Piast ostatnio zremisował na własnym terenie z Lechem, co sugeruje, że mogą sobie poradzić przeciwko słabiej grającemu i tracącemu często gole Górnikowi.

Możesz również polubić…