Jak obstawiać mecze? Poradnik dla początkujących.

Ten poradnik przeznaczony jest dla początkujących graczy, zaczynających swoją przygodę z obstawianiem meczy i gubiących się w ofertach bukmacherów, zadających sobie pytanie: Jak obstawiać mecze? Wyjaśnimy tutaj możliwe zakłady, znaczenie różnych skrótów oraz jak obliczyć wygraną. Dodatkowo przygotowaliśmy słownik pojęć bukmacherskich, gdzie prostym językiem wyjaśniamy najpopularniejsze zwroty oraz skróty. Zebraliśmy też w jednym miejscu najpopularniejsze błędy jakie popełniają początkujący gracze.

Jak obstawiać mecze?

Na początek podstawowy typ zakładu: typujemy kto wygra mecz. Do wyboru mamy trzy główne typy: wygra drużyna gospodarzy, wygra drużyna gości albo będzie remis. Zwycięstwo gospodarzy oznaczone jest jako 1, gości 2 a remis 0 lub X. Każde zdarzenie ma określony kurs, np. na zwycięstwo gospodarzy kurs wynosi 2,50. Oznacza to, że za każdą postawioną złotówkę można wygrać 2,50zł ( minus podatek ). Naturalnie im bardziej prawdopodobne jest dane rozstrzygnięcie tym kurs jest niższy.

Zawsze możemy zagrać na podwójną szansę, czyli typujemy dwie możliwości zakończenia meczu oczywiście z odpowiednio niższym kursem. Możemy zagrać 1X czyli zwycięstwo gospodarzy lub remis, X2 czyli remis lub zwycięstwo gości lub 12 czyli zwycięstwo gospodarzy lub gości.

Obstawianie na ilość goli.

Popularnym zakładem oprócz typów na zwycięzcę danego meczu jest typ na ilość goli w meczu. Obstawiamy ile padnie goli łącznie przez obie drużyny. Bukmacherzy oferują kilka możliwości. Pierwszą możliwością jest typ na poniżej/powyżej 0,5 gola. Oznacza to, że jeśli uważamy, że w meczu nie padnie żaden gol to obstawiamy poniżej 0,5 gola. Ten zakład jest tożsamy z typem na dokładny wynik 0:0 i najczęściej kurs na taki zakład jest bardzo wysoki, natomiast szanse na wynik 0:0 jest dość mała. Jeśli uważamy, że w meczu padnie minimum jeden gol, wszystko jedno dla której drużyny to obstawiamy zakład na powyżej 0,5 gola. Kurs na taki zakład jest niski, najczęściej w granicach 1,05-1,10.

Zakład SOLO czy kupon AKO?

Możemy obstawić tylko jeden mecz lub wybrać wiele meczy oraz zdarzeń na jednym kuponie. Jeśli typów jest więcej niż jeden, to kurs kuponu oblicza się mnożąc przez siebie kursy poszczególnych typów. Wynik jaki otrzymamy to kurs AKO.

Zanim jednak dojdziemy do wyboru meczy czy zdarzeń, które chcemy obstawić pozostaje nam jeszcze jedna ważna kwestia, a mianowicie wybór bukmachera. Konkurencja jest ogromna a każdy bukmacher kusi swoimi promocjami, bonusami oraz atrakcyjnymi kursami. Dlatego przygotowaliśmy listę polecanych bukmacherów. Oczywiście tylko tych działających legalnie. Lista będzie na bieżąco aktualizowana. Dodatkowo znajdą się tam aktualne promocje oraz bonusy.