Runda wstępna Ligi Mistrzów, co obstawić?

runda wstępna

Runda wstępna Ligi Mistrzów sezonu 2022/23 już w najbliższy wtorek. Niecały miesiąc temu ekscytowaliśmy się finałem poprzedniej edycji a niebawem rusza następny sezon. Zanim najlepsze zespoły przystąpią to rywalizacji te słabsze spotykają się w meczach eliminacyjnych i walczą o kilka miejsc dających udział w fazie grupowej. We wtorek odbędzie się runda wstępna w której cztery drużyny grają mecze z zwycięzcy spotkają się w meczu dającym możliwość gry w pierwszej rundzie eliminacyjnej.

Wspomniane cztery drużyny to mistrzowie czterech najsłabszych krajów w rankingu UEFA. W pierwszym meczu zagra mistrz San Marino, czyli La Florita z mistrzem Andory, drużyną Inter Escaldes. Dla przeciętnego miłośnika piłki nożnej te drużyny wiele nie znaczą. Dla obu drużyn awans do rundy eliminacyjnej będzie już sukcesem. W drugim meczu zagra mistrz Estonii, Levadia z mistrzem Islandii, Vikingur. Bez wątpienia wygrany tego meczu będzie faworytem meczu finałowego.

W pierwszym meczu zdecydowanym faworytem jest drużyna z Andory, a kurs na wygraną to 1,60. Dla drużyn z San Marino, podobnie jak i reprezentacji tego kraju strzelenie gola jest już sukcesem i w tym sezonie nic nie wskazuje by miało być inaczej. Obstawiamy na Inter.

Zdecydowanie ciekawiej wygląda sytuacja w drugim meczu. Kursy bukmacherów są bardzo wyrównane, 2,70 na Levadię oraz 2,40 na Vikingur. należy pamiętać, że wszystkie mecze odbywają się na Islandii, więc Vikingur może liczyć na wsparcie swoich kibiców. Drużyny z Estonii w ostatnich latach pokazały natomiast, że potrafią zagrać dobry mecz w eliminacjach europejskich pucharów. Doskonale pamiętamy starcie Legii Warszawa z Florą w ostatnim sezonie. Co do samego meczu to ciężko wskazać, na którą z drużyn obstawić. Typ na remis wydaje się też rozsądny. My natomiast zwróciliśmy uwagę na zakład na ilość goli i obstawiamy poniżej 2,5 gola. Kurs na taki zakład wynosi w okolicach 2.00 w zależności od bukmachera.

Zaczynamy zatem obstawianie w nowym sezonie, 2022/23. Życzymy wszystkim graczom samych trafnych typów i wysokich wygranych.

Możesz również polubić…