Superpuchar Holandii 2023, Feyenoord – PSV

Superpuchar Holandii w piłce nożnej od 1996 oficjalnie Tarcza Johana Cruijffa, to trofeum, które jest przyznawane zwycięskiej drużynie meczu rozgrywanego między aktualnym Mistrzem Holandii a zdobywcą Pucharu Holandii w danym sezonie. Jeśli ta sama drużyna triumfuje zarówno w mistrzostwie, jak i Pucharze kraju, jej przeciwnikiem w Superpucharze staje się wicemistrz. Mecz o Superpuchar Holandii to rywalizacja rozgrywana przed rozpoczęciem każdego sezonu piłkarskiego. Spotkanie odbywa się w sierpniu na stadionie mistrza kraju, tydzień przed rozpoczęciem ligi, stanowiąc początek nowego sezonu piłkarskiego w Holandii. W przypadku, gdy wynik meczu po regulaminowym czasie gry jest remisowy, przeprowadza się dogrywkę. Jeżeli dogrywka także nie wyłoni zwycięzcy, wówczas od razu organizowana jest seria rzutów karnych, aby wyłonić zwycięzcę.

Superpuchar Holandii 2023

Holenderski mistrz Feyenoord zmierzy się z wicemistrzem oraz zdobywcą Pucharu KNVB, PSV, w edycji Tarczy Johana Cruyffa 2023. Gole zazwyczaj leją się strumieniami, gdy te dwie potężne drużyny z Holandii się starają, dlatego typ „oba zespoły strzelą” jest naszym głównym zakładem.

Typ „oba zespoły strzelą” był wygrywającym zakładem w dziewięciu z ostatnich dziesięciu spotkań między tymi drużynami, a obie strony zdobyły przynajmniej po dwa gole w trzech ostatnich spotkaniach. PSV prezentowało się dobrze w strzelaniu bramek podczas przygotowań do sezonu, zdobywając gole we wszystkich swoich meczach towarzyskich, ale też tracąc bramki w czterech z nich. Feyenoord strzelił gole w pięciu z sześciu meczów towarzyskich przedsezonowych, a ten mecz odbywa się na ich stadionie De Kuip w Rotterdamie, gdzie zdobyli bramki w 14 z 15 swoich meczów w 2023 roku.

PSV będzie chciało zrobić silne wrażenie na mistrzach Holandii, ale przewaga gospodarzy daje Feyenoordowi wyraźną przewagę, i mogą oni załatwić sprawę w 90 minut. Obie drużyny strzeliły po dwie lub więcej bramek we wszystkich trzech ostatnich spotkaniach między nimi. Obie drużyny zdobyły gole w czterech z pięciu meczów w okresie przygotowawczym PSV, a w tych pięciu wszystkich spotkaniach zdobyli bramki. Feyenoord strzelił gole w pięciu z sześciu meczów towarzyskich przedsezonowych. Oczekuj goli w meczu o Tarczę Johana Cruyffa w 2023 roku.

Możesz również polubić…