Superpuchar Polski 2022: Lech – Raków

Superpuchar Polski, czyli mecz pomiędzy zwycięzcą polskiej Ekstraklasy a zdobywcą Pucharu Polski. W tym meczu zagra Lech Poznań i Raków Częstochowa. Mecz ten jest zazwyczaj rozgrywany przed oficjalnym rozpoczęciem nowego sezonu. Trofeum to jest bardzo prestiżowe, dlatego obie drużyny powinny zagrać w najmocniejszych składach, pomimo że kilka dni później obie ekipy będą grały swoje mecze w europejskich pucharach.

Superpuchar Polski 2022

W zeszłym sezonie w meczu o Superpuchar mierzyła się Legia z Rakowem. Mecz zakończył się remisem a w karnych lepsi byli piłkarze Rakowa. Lech to aktualny mistrz kraju. Po zdobyciu mistrzostwa drużyna walczy o Ligę Mistrzów. Kibice spodziewali się wzmocnień drużyny, jednak tuż przed rozpoczęciem sezonu zrezygnował trener Maciej Skorża. Drużyna dokonała kilku uzupełnień w składzie, jednak trudno mówić teraz czy to będą realne wzmocnienia. Mecze towarzyskie były w kratkę, a pierwszy oficjalny mecz sezonu był we wtorek, w meczu eliminacyjnym z mistrzem Azerbejdżanu. Lech skromnie wygrał 1:0.

Raków dwa razy z rzędu kończył rozgrywki ligowe na drugiej pozycji, dwa razy z rzędu wygrywał Puchar Polski. W tym meczu drużyna stanie przed szansą wygrania drugi raz z rzędu Superpucharu Polski. Szanse na to są dość duże. W drużynie nie doszło do znaczących zmian kadrowych. Dołączyło jak narazie tylko dwóch zawodników. W zeszłym sezonie transferów było zdecydowanie więcej.

Przed meczem mówiło się o ewentualnym przełożeniu spotkania, ze względu na rewanżowy mecz Lecha kilka dni póżniej. Ostatecznie mecz odbędzie się w sobotę a wielu ekspertów spodziewa się lekko rezerwowego składu Lecha. Bukmacherzy upatrują faworyta w drużynie Rakowa i proponują kurs na poziomie 2,10. Uważamy podobnie i obstawiamy na Raków.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. 10 lipca, 2022

    […] Są gracze, którzy tak właśnie obstawiają. Niska stawka, kilkanaście lub kilkadziesiąt meczy obstawione i wysoka potencjalna wygrana. Można znaleźć wiele takich kuponów, gdzie gracze pokazują jak […]