Walka o mistrzostwo – typujemy mecze ekstraklasy

Walka o mistrzostwo wchodzi w decydującą fazę. Dawno nie było takiej sytuacji by na pięć kolejek przed końcem rozgrywek trzy drużyny miały tyle samo punktów. Po tej kolejce może się to zmienić, Pogoń mierzy się z Rakowem i przegrany może pożegnać się z walką o tytuł. Lech ma teoretycznie łatwe zadanie, u siebie gra z Górnikiem Łęczna. Wydawać się może, że Lech jest pewniakiem, ale ten sezon pokazywał już, że drużyna potrafiła gubić punkty będąc faworytem a Górnik jest podwójnie zmotywowany i porażka może skomplikować ich walkę o utrzymanie w lidze.

Walka o mistrzostwo: Pogoń – Raków

Zaczynamy od meczu, który śmiało można nazwać hitem kolejki. Można nawet zaryzykować, że to ostatnie o podobnym znaczeniu do końca sezonu. Pogoń ma przewagę, ponieważ gra na własnym boisku. Należy jednak pamiętać, że w jedyne dwie domowe porażki Pogoni miały miejsce ostatnio, z Wisłą Płock i z Lechem. Dla Rakowa mecz wyjazdowy nie powinien też stanowić problemu, ponieważ Raków byłby liderem, gdybyśmy brali pod uwagę tylko mecze wyjazdowe.

Pierwszy mecz tych drużyn w Częstochowie zakończył się bezbrakowym remisem. Ostatni mecz w Szczecinie, w zeszłym sezonie Raków wygrał 3:1. Bukmacherzy wyżej oceniają szansę Pogoni, proponując kurs 2,45 a na Raków 3,50. Mecz zapowiada się wyrównany, oceniamy szansę obu drużyn tak samo. Dlatego gramy po wyższym kursie by maksymalizować zysk. Obstawiamy na Raków.

walka o mistrzostwo

Lech Poznań – Górnik Łęczna

Drugi mecz tego dnia ma zdecydowanego faworyta. Kurs na wygraną Lecha to 1,20 a każdy inny wynik niż wygrana Lecha będzie oznaczał sensację. Lech jest liderem jeśli weźmiemy pod uwagę mecze domowe. Tylko jedna porażka z Rakowem i tylko 5 straconych goli. Górnik za to bardzo słabo gra n wyjazdach, trzy ostatnie mecze to porażki. Drużyna z Łęcznej zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli i do bezpiecznego miejsca traci 4 punkty. W ostatniej kolejce dość niespodziewanie wygrali z Radomiakiem, dzięki czemu przedłużyli wiarę kibicom na utrzymanie.

Ostatni mecz tych drużyn to remis 1:1. Lech ma obowiązek wygrać, lecz obstawianie takiego rezultatu po takim kursie nie jest warte ryzyka. Obstawiamy zatem ilość goli. Liczymy, że obejrzymy minimum trzy gole. Kurs na taki zakład to 1,60.

Kto zostanie mistrzem?

Trzy wspomniane drużyny wyraźnie dominują w lidze. Widać, że wyraźnie odskoczyły pozostałym drużyną, nie tylko punktowo. Tylko te drużyny przekroczyły 50 strzelonych goli. Wszystkie mają też straconych poniżej 30 i tylko 4 porażki. Czekamy z niecierpliwością na mecze tej kolejki i mamy nadzieję, że walka o mistrzostwo będzie trwać do samego końca.

Możesz również polubić…